W piątek (22.10.) policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające na terenie Polski. Mężczyźni zostali zatrzymani w Grabówce, Łyskach i Siemiatyczach. To dwaj obywatele Gruzji i obywatel Polski. W samochodach przewozili 17 osób.

Po godz. 4 w Grabówce pod Białymstokiem policjanci z drogówki zatrzymali toyotę, którą obywatel Gruzji przewoził 4. obywateli Afganistanu.

O tej samej porze policjanci zatrzymali w Łyskach mazdę kierowaną również przez obywatela Gruzji, którą przewoził 5 obywateli Afganistanu.

Trzeci z kierowców został zatrzymany w Siemiatyczach. 42 letni obywatel Polski przewoził w oplu 8 osób. 2 obywateli Turcji i 6 obywateli Iraku.

Wszystkie przewożone osoby przebywały nielegalnie na terenie naszego kraju. Kierowcy zostali zatrzymani. Zatrzymane zostały również samochody, które trafiły na parking dowodów rzeczowych. Do tej pory policjanci zatrzymali 151 osób, które przewoziły 601 osób nielegalnie przebywających w Polsce. Tylko wczoraj policjanci zatrzymali 52 osoby nielegalnie przebywające w Polce.

W trakcie pościgu na drodze Szastały – Kalnica w powiecie bielskim doszło do wypadku, jedna osoba została ranna.

fot. podlaska.policja

Dziś (23.10.) ok. 10 policjantom nie zatrzymał się do kontroli kierowca busa renault i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg, jednak jadący za nimi kierujący nissanem próbował wyprzedzać policjantów i zajeżdżał im drogę, w następstwie czego nissan zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z hondą jadącą z przeciwnego kierunku. Pasażerka Hondy trafiła do szpitala.

Kierowca busa zjechał w polną drogę i uciekł pozostawiając samochód z 12 osobami na polu (osoby, które najprawdopodobniej nielegalnie przebywały na terenie naszego kraju). Został zatrzymany ostatecznie przez policjantów 3 kilometry dalej. To obywatel Ukrainy. Zatrzymano też kierowcę nissana, również obywatela Ukrainy. 2 kobiety i dziecko z busa służby medyczne zabrały do szpitala.

Policjanci nadal wykonują czynności w związku z tym zdarzeniem.

Źródło: podlaska.poicja / rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa

|Bart.