4. LUTEGO OBCHODZIMY ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z RAKIEM

Autor / 10 miesięcy temu / AKTUALNOŚCI / Komentarze

W czwartek 4 lutego obchodzimy XXI Światowy Dzień Walki z Rakiem 2021 (World Cancer Day). Święto zostało ustanowione w 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

W ciągu ostatnich 20 lat Światowy Dzień Walki z Rakiem stał się niezwykle potężnym ruchem inspirującym organizacje, lokalne społeczności i osoby prywatne do działania na rzecz zwiększania świadomości i zmniejszania skutków tej choroby na całym świecie.

W tym roku w związku z pandemią COVID-19 nie odbędzie się tradycyjny Dzień Drzwi Otwartych w krajowych ośrodkach onkologicznych. Nie zabraknie natomiast ciekawych wydarzeń i spotkań on-line nawiązujących do Światowego Dnia Walki z Rakiem.

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem możemy wyrazić symbolicznie swoją solidarność z pacjentami onkologicznymi, ale również zadbać o swoje zdrowie i zwiększyć świadomość dotyczącą objawów, diagnostyki i leczenia onkologicznego. Tegoroczny Dzień Walki z Rakiem to także pretekst do dyskusji na temat polskiej onkologii, której pandemia koronawirusa postawiła nowe wyzwania na ścieżce reform i rozwoju.

Nowotwór pochodzenia zawodowego stanowi nadal największe wyzwanie w dziedzinie ochrony zdrowia w miejscu pracy w Europie. Rocznie odnotowuje się 120 000 przypadków zachorowań na raka z powodu kontaktu z czynnikami rakotwórczymi w miejscu pracy.

|Bart.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content