Od kilku dni na głównych ulicach i w parkach rozwieszane są lampki.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Jak mówi zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz, w tym roku pojawią się też nowe ozdoby.  

Uroczyste odpalenie ozdób planowane jest na niedzielę 5 grudnia, czyli dzień przed Mikołajkami, późnym popołudniem, jak zrobi się już ciemno. Chcemy, żeby mogły w tym uczestniczyć całe rodziny. Tak jak zawsze, na pewno będą ozdobione ulice Mostowa, 3 Maja i Wojska Polskiego oraz parki na Rynku Zygmunta Augusta i przy Starej Poczcie. Być może uda nam się przystroić również park na Lipowcu.

Nowe dekoracje świąteczne kosztowały miasto ponad 100 tysięcy złotych. Za tę kwotę zostały również wymienione niedziałające już lampki z poprzednich lat.

To będą ozdoby utrzymane w odcieniach złota i bieli. Na Rynku Zygmunta Augusta pojawią się na przykład królewską lilię, czyli takie wysokie zdobienia wokół latarni, ale również wiszące wokół nich lampki. Część światełek, które jeszcze działa, zostanie. Natomiast ciągła naprawa czegoś, co jest już wyeksploatowana i ma dobrych kilka lat po prostu staje się kosztowna. Takie rzeczy trzeba więc wymieniać. Na pewno wyjdzie to na plus, bo miasto będzie wyglądało piękniej.

Udekorowane zostaną także ulice powiatowe. Ratusz chciał, by w związku z tym starostwo partycypowało w kosztach zakupu ozdób. W odpowiedzi starosta naliczył miastu opłatę za zajęcie pasa drogowego. Ale – jak zapewnia Filip Chodkiewicz – ta decyzja została już zmieniona, a opłata anulowana.

| red: kap

autor: Marta Sołtys/radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki