Specjalną uchwałę podjęli na wczorajszej (9.12), zwołanej w nagłym trybie sesji.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Przypomnijmy, że jeszcze w ubiegłym tygodniu przedstawiciele rządzącej miastem koalicji odrzucili wniosek w tej samej sprawie opozycyjnego radnego Marcina Kleczkowskiego. Ostatecznie jednak zmienili zdanie i sami zwołali sesję. 

Augustowscy radni stanęli w końcu „murem za polskim mundurem” – relacja Marty Sołtys

Tak to argumentował radny Dariusz Ostapowicz.

W gronie naszych radnych było widać oczekiwanie, by miasto wzorem innych samorządów podjęło uchwałę, która w jednoznaczny sposób pokazałaby, że społeczeństwo augustowskie i my jako jego przedstawiciele oraz władze są „murem za polskim mundurem”.  W tym celu pan burmistrz zaprosił reprezentantów sił politycznych funkcjonujących w radzie na spotkanie. Taka inicjatywa nas łączy.

Marcin Kleczkowski nie krył zdziwienia tą nagłą zmianą.

Cieszę się, że państwo myślicie teraz inaczej. Mam jednak pytanie: kto lub co was przestraszył, że nagle zmieniacie o 180 stopni spojrzenie na sprawę wsparcia żołnierzy oraz funkcjonariuszy pełniących służbę na granicy. Jeszcze tydzień temu prezentowaliśmy całkowicie odmiennie stanowisko. Ze strony przewodniczącej oraz przedstawicielki Naszego Miasta padały jednoznaczne stwierdzenia, że taka uchwała nie powinna być podejmowana. Nagle macie inne zdanie?

Przypomnijmy, że podobną uchwałę radni Suwałk przyjęli dwa tygodnie temu.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki