W poniedziałek, 24.05.2021 przez Augustów przebiegła Augustowska „Sztafeta Po Zdrowie”. Sztafeta była finałem wybranego w Augustowskim Budżecie Obywatelskim projektu ,,Serce na mapie Augustowa”, w ramach którego w Augustowie pojawiło się 8 nowych defibrylatorów.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

W sztafecie pobiegł Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego, reprezentanci augustowskiego CSiR, seniorzy z Augustowskiej Rady Seniorów, młodzież z Młodzieżowej Rady Miejskiej, ekipa OSP Augustów-Lipowiec i Augustowska Drużyna AED.

Start do sztafety odbył się o godz. 10:00 na stadionie CSiR przy ulicy Tytoniowej. Pierwsza zmiana biegła do Mola Radiowej Trójki, skąd ratownicy CSiR przepłynęli motorówką do kolejnego punktu znajdującego się na plaży Bielnik. Tam symboliczną pałeczkę przejęły seniorki z Rady Seniorów, które kolejny odcinek sztafety pokonały na rowerach. Pod siedzibą MDK na Rynku Zygmunta czekały na zmianę dziewczyny z Młodzieżowej Rady Miejskiej. Ich celem był punk przy miejskiej pływalni. Swój dystans pokonały na rowerach i rolkach.

Opodal wejścia na miejska pływalnię, zielone serce zastępujące sztafetową pałeczkę przejęli druhowie z OSP Augustów-Lipowiec. W umundurowaniu bojowym wyruszali biegiem pod siedzibę PSM w Augustowie, gdzie czekała na nich zmiana składająca się z pracowników Urzędu Miejskiego. Przed urzędnikami pozostał do pokonania kilkusetmetrowy dystans do punktu przy placu zabaw dla dzieci, na Błoniach rzeki Netta. Z tego miejsca wyruszyła ostatnia zmiana, w której pobiegła Augustowska Drużyna AED. Meta mieściła się opodal Bazy Sportów Wodnych.

Na zakończenie odbyło się podsumowanie działań w ramach tego projektu, a osoby szczególnie zaangażowane w to przedsięwzięcie otrzymały podziękowania i pamiątkowe dyplomy. Ratownicy z AED przeprowadzili szkolenie z pierwszej pomocy.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z trasy i zakończenia Augustowskiej Sztafety Po Zdrowie.

|Bart.