Augustowskie szlaki poza szlakami to filmik prezentujący rzadko odwiedzane przez turystów augustowskie szlaki, związane z dawnymi wsiami Sajenek i Wojciech, o których opowiada

Janina Osewska – poetka, regionalistka, pilot wycieczek. Jego autorem jest Dominik Sołowiej. Film powstał dzięki Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego.

zdjęcie YouTube

Janina Osewska – poetka, fotograf, pedagog, animatorka życia literackiego, regionalistka, Ambasador Augustowa. Wydała wiersze: W stronę ciszy (2003), Do czasu przyszłego (2007), Do czasu przyszłego=Until the time to come (2019), Tamto (2015), Usiądź ze mną na łące (2017) oraz Niebieska chwila (2017), który był nominowany do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Orfeusz” w kategorii „Orfeusz mazurski”.

 Jej wiersze były tłumaczone na język angielski, niemiecki, ukraiński, litewski, czeski, mongolski. Publikowała w pismach literackich w Polsce i na świecie. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Academia Europaea Sarbieviana, The World Academy of Art and Culture i jest członkiem honorowym Maison Naaman pour la Culture. Założyła Fundację Słowo i Obraz, której jest prezesem.

| urzad.augustow.pl