Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na Augustynki – Kiermasz Rękodzieła.

Już w weekend 31 lipca i 1 sierpnia od godz. 10:00 Rynek Zygmunta Augusta w Augustowie ponownie stanie się prawdziwym rękodzielniczym centrum województwa podlaskiego – ręcznie robiona biżuteria, ceramika, tkaniny, poduszki, maskotki i inne cieszące oko i duszę drobiazgi wykonane ręcznie, według autorskich pomysłów. Wszystko to, uzupełnione o kulinarne wspaniałości, stanie się głównym punktem programu Augustynek.

To nie koniec augustynkowych atrakcji!

W sobotę o godz. 12:00 tuż po oficjalnym otwarciu kiermaszu i przedstawieniu stoisk wystąpi Zespół Tańca Ludowego „Bystry” a o 14:00 na scenie wystąpi zespół Kapela Batareja z Białegostoku, która szczególnie upodobała sobie folk Suwalszczyzny, Podlasia i Lubelszczyzny,

Muzyczną gwiazdą pierwszego dnia kiermaszu będzie Karolina Cicha (początek koncertu: godz. 18:00) jedna z najważniejszych polskich artystek na scenie folk. Kompozytorka, wokalistka i multiinstrumentalistka grająca na kilku instrumentach jednocześnie. Twórczość Karoliny to wciągająca podróż w czasie i przestrzeni.

W swoim najnowszym projekcie wraca na rodzinne Podlasie, odkrywając w tradycyjnych pieśniach ludowych taniec, rytm, groove i refleksję.

W niedzielę poza kiermaszowymi stoiskami będzie czekać na Państwa Podlaskie Kino Plenerowe z bezpłatnymi seansami dla dzieci oraz koncert Augustowskiej Orkiestry Dętej zaplanowany na godz. 16:00.

Wszystkie wydarzenia odbędą się na Rynku Zygmunta Augusta- wstęp wolny. Szczegóły na dołączonych grafikach.

Zapraszamy – atrakcji nie zabraknie!

APK