BĘDZIE DUŻO MNIEJ AWARII OŚWIETLENIA ULICZNEGO. DEKLARUJE AUGUSTOWSKI RATUSZ

Autor / 4 tygodnie temu / Aktualności / 1 komentarz

Zdarzało się, że niektóre latarnie nie paliły się i znaczny obszar miasta był nocą nieoświetlony.

O przyczynach takiego stanu rzeczy mówi zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz.

Okazało się, że w wielu słupach brakuje styczników i bezpieczników. Pracownicy firmy serwisującej natrafili na ślady świadczące o tym, że pewne urządzenia zostały zdemontowane. Ponieważ urząd nie dysponował żadną wiarygodną inwentaryzacją, to skończyło się tak, że uzupełniliśmy te ubytki poprzez zakupienie nowych urządzeń. Liczba awarii spadła.

Już niedługo w Augustowie rozpocznie się montaż prawie 2,5 tysiąca nowych – ledowych latarni. Jak podkreśla Filip Chodkiewicz, będą one połączone w jeden system, co umożliwi szybsze usuwanie ewentualnych awarii.

Przy lampach ledowych tych awarii, które teraz się zdarzały, nie powinno już być. Nowe sterowanie zapewni bezproblemową łączność latarni z siecią oraz stałą dostawę prądu. Natomiast jeśli już jakaś się zepsuje, to natychmiast pojawi się informacja, która to lampa, w którym miejscu i co się jej dokładnie stało. Takie ledowe oświetlenie już na części ulic mamy, bo od kilku lat inwestowaliśmy w nie. One również będą wpięte w jedno sterowanie.

Wszystkie nowe latarnie mają być zamontowane do jesieni. A stare – regularnie sprawdzane i na bieżąco naprawiane.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki

One Comment

  • Aleksander17. Mar, 2021

    Napiszcie czy winny tych awarii się znalazł? Grube tysiące zapłaciliśmy za prąd do palących się latarni w dzień. Ile tego było to zastępca na pewno wie a nic nie mówi. Ja bym chciał taką informację poznać. Dla mnie urzędnicy na pewno nie powiedzą, ale wam chyba będą musieli.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *