W poniedziałek 9 sierpnia Mirosław Karolczuk – Burmistrz Augustowa podpisał umowę ze starostwem powiatowym. Miasto przekaże milion złotych na ścieżkę rowerową do Ślepska. Na sali Urzędu Miejskiego pojawili się mieszkańcy, którzy od dawna zabiegali o podjęcie tej inwestycji wzdłuż drogi powiatowej. 

fot. UM w Augustowie

Miasto daje milion!

Mieszkańcy zabiegali w powiecie o budowę ścieżki od lat. Temat ruszył z miejsca, kiedy do rozmów włączył się Burmistrz. Aby przekonać samorząd powiatowy do podjęcia inwestycji, zadeklarował wysokie wsparcie finansowe w kwocie miliona złotych. Następnie Rada Miejska uchwaliła stosowne zmiany w budżecie, a Starosta zdecydował się ogłosić przetarg.

W dzielnicy Ślepsk znajdują się największe Augustowskie zakłady pracy. Codziennie w tę stronę podróżują setki, a nawet tysiące augustowian. Przemieszczanie się po zatłoczonej drodze stwarzało realne zagrożenie dla pieszych i rowerzystów. Mimo to dotychczas żadne władze Powiatu Augustowskiego nie zdecydowały się na realizację tej ważnej inwestycji. Zdecydowana postawa mieszkańców, ich gorące zaangażowanie w temat oraz wsparcie władz miejskich zaowocowały wreszcie podjęciem właściwych decyzji.

Wspólna sprawa

– O powstanie ścieżki mieszkańcy apelowali od dawna. Cieszę się, że powiat przyjął wsparcie i dał się przekonać do podjęcia tej ważnej inwestycji. Wszelkie niezbędne dokumenty podpisałem w obecności przedstawicieli mieszkańców dzielnicy. Cieszę się, że podczas spotkania mieliśmy też okazję do rozmowy z augustowianami o naszych ambitnych planach rozwoju kolejnej części miasta. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt! W szczególności Radnym Powiatowym: Michałowi Kotarskiemu, Maciejowi Kaszubie oraz Mieczysławowi Sobolewskiemu, którzy aktywnie działali na rzecz wspólnego porozumienia. Jeszcze w tym roku wszyscy razem będziemy cieszyli się możliwością swobodnego spaceru lub podróży rowerem po nowej ścieżce pieszo-rowerowej do dzielnicy Ślepsk. Przede wszystkim dziękuję radnym miejskim wspierającej mnie koalicji, którzy poparli stosowną zmianę w budżecie. – powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk.   

Jeszcze w tym roku 

W przetargu zostały już otwarte oferty. W ciągu najbliższych dni zostanie wyłoniony wykonawca, który będzie miał na realizację inwestycji 3 miesiące od daty podpisania umowy.

(*as) | urzad.augustow.pl