Była posłanka Platformy Obywatelskiej z Suwałk Bożena K. została zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Ma to związek ze śledztwem w sprawie składania przez nią fałszywych oświadczeń majątkowych oraz przywłaszczenia powierzonych środków pieniężnych.

Fot. Joanna Szubzda

Bożena K. pracuje obecnie w Kancelarii Senatu, gdzie została zatrudniona przez obecnego marszałka.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Łukasiewicz poinformowała Polskie Radio Białystok, że do zatrzymania doszło w czwartek (2.12) przed południem w Warszawie.

– Na nasze polecenie funkcjonariusze CBA z Delegatury w Białymstoku zatrzymali Bożenę K. Postępowanie dotyczy złożenia przez nią fałszywych oświadczeń majątkowych w latach 2015 – 2018. Była wtedy posłem na Sejm oraz dyrektorem Suwalskiego Ośrodka Kultury

– powiedziała Elżbieta Łukasiewicz.

Śledztwo w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce prowadzi od stycznia. Bożenie K. grozi nawet 8 lat więzienia.

– Z ustaleń postępowania wynika, że w składanych oświadczeniach majątkowych zataiła posiadanie rzeźby o wartości 54 tys. zł oraz fakt posiadania zobowiązań przekraczających 10 tys zł. Ponadto, jak ustalono, Bożena K. dopuściła się przywłaszczenia powierzonych jej środków pieniężnych, przeznaczonych na działalność biura poselskiego, w tym na wynagrodzenia pracowników, w łącznej kwocie około 320 tys. zł

– dodała Elżbieta Łukasiewicz.

Bożena K. siedzibę prokuratury opuściła wczoraj wieczorem. Zastosowano wobec niej poręczenie majątkowe w wysokości 100 tys. zł.

| red: wsz, kap

autor: Marcin Kapuściński /radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki