Pyta o to poseł Jarosław Zieliński, który domaga się od ministra infrastruktury posumowania konsultacji projektu Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Polityk Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że będzie to jasny sygnał, iż za wariantem Białystok-Augustów-Raczki opowiedziało się więcej osób.

– Tych wystąpień jest obecnie bardzo dużo. Zdecydowanie więcej niż w tamtej sprawie. Nie chodzi jednak o licytację. O naszym wariancie się nie wspomina, a o tamtym wielokrotnie mówi się, że samorządowcy się go domagają. Rzecz w tym, aby pokazać, jak jest naprawdę i nikt nigdy więcej w przyszłości – ten czy, inny minister, nie mówił, iż w konsultacjach nie było wniosków w tej sprawie.

Poseł Zieliński chce, aby resort infrastruktury szczegółowo przeanalizował zgłoszone uwagi.

– Pytam ministra, ile takich wniosków wpłynęło w czasie konsultacji publicznych. Domagam się wykazu instytucji je składających. Proszę również o podanie liczby osób, które wystąpiły z tym postulatem. Chcę się też dowiedzieć, jakich argumentów używano na rzecz uzupełnienia sieci dróg ekspresowych w województwie podlaskim o ten odcinek.

Przypomnijmy, że obecnie trasa Białystok-Augustów-Raczki zaplanowana jest w wariancie 2 plus 1. Drogę ekspresową łączącą Via Baltikę z Via Carpatią wytyczono natomiast przez Knyszyn i Ełk.

| red: mik

autor: Marcin Kapuściński / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki/