CZY DZIECI Z AUGUSTOWA BĘDĄ MIAŁY SWÓJ PLAC ZABAW W MIEJSKIM PARKU? [FOTO]

Autor / 8 miesięcy temu / AKTUALNOŚCI / Komentarze

W Dzień Dziecka w parku na Rynku Zygmunta Augusta odbyła się wystawa prac plastycznych dzieci z augustowskich placówek edukacyjnych. Wydarzenie związane było z inicjatywą członków augustowskiego koła stowarzyszenia Polska 2050.

zdjęcie ilustracyjne R.T. / augustow.org

Blisko 300 prac przedstawiających wymarzony przez najmłodszych plac zabaw w miejskim parku, jak również „podpisy” dzieci w formie odrysowanych na brystolu dłoni, zostanie dołączonych do pisma skierowanego przez członków stowarzyszenia do podlaskiego konserwatora zabytków.

Z uwagi na fakt, że park wpisany jest do rejestru zabytków nieruchomych województwa podlaskiego, musi on wydać zgodę na utworzenie takiego miejsca. Autorzy prośby o wyrażenie zgody wskazują w niej podstawowy argument jakim jest brak w centrum miasta miejsca, gdzie dzieci mogłyby się bezpiecznie bawić.

Za takie bezpieczne miejsce trudno uznać podstawę pomnika Zygmunta Augusta, która służy często najmłodszym za zjeżdżalnię. Ponadto chcieliby stworzenia w obrębie parku miejsca, w którym można byłoby organizować dzieciom zajęcia czy lekcje terenowe o tematyce przyrodniczej, ekologicznej, a nawet przybliżające najmłodszym zabytki i historię naszego miasta.

|Red.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content