Jak informowaliśmy, radni dwóch pierwszych miast zaapelowali o rezygnację z budowy odcinka Knyszyn-Ełk i zmodernizowanie obecnej drogi krajowej numer 8 z Białegostoku do Augustowa. 

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

Ale ełcki poseł Prawa i Sprawiedliwości – Wojciech Kossakowski, który był gościem Studia Suwałki, przypomniał, że w tej sprawie są też inne stanowiska.

Nie tylko te samorządy podjęły takie uchwały. Inne, jak moniecki, grajewski i ełcki opowiedziały się za tym, aby nowy przebieg drogi krajowej nr 16 wytyczyć przez powiaty grajewski, moniecki i dalej do Knyszyna. Ponieważ wychodzi to najłatwiej i nie skutkowałoby jakąś większą ingerencją w środowisko.      

Poseł dodał jednocześnie, że pojawiła się szansa na realizację obu inwestycji.

Ostatnio odbył się zespół parlamentarny do spraw budowy drogi krajowej numer 16 i wszyscy się umówiliśmy, że będziemy wspierali także budowę dwujezdniowej trasy łączącej Augustów z Białymstokiem. Wydaje nam się, że te dwie inwestycje można pogodzić. Pamiętajmy, że nasz region, szczególnie Podlasie, Warmia i Mazury, przez wiele lat był zapomniany, niedoinwestowany. W ostatnim czasie rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznacza środki właśnie na wschodnią część naszego kraju.        

Przypomnijmy, że analiza różnych wariantów przebiegu drogi łączącej Via Carpatię z Via Baltiką ma potrwać do końca roku.

| red: kap

autor: Tomasz Kubaszewski https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki