Z tego powodu pozwolenie na działalność sanepid od kilku lat wydaje tylko warunkowo. W placówce działają oddziały integracyjne, więc uczęszczają do niej dzieci poruszające się na wózkach inwalidzkich. Mają one problem z dotarciem na miejsce.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Jak mówi zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz, miastu nie opłaca się na razie chodnika naprawiać.

– Od wielu lat sanepid zaznacza, że podjazd prowadzący na tyły przedszkola nie jest równy. Tam jest taki wjazd z płyt i to właśnie one nie są równo ułożone. Służby sanitarne zwracają nam uwagę, że należałoby to poprawić lub wyremontować, tak by było to proste. Trwa już projektowanie całego budynku wraz z otoczeniem. W związku z tym uważamy, że nie byłoby dobre wydawanie teraz pieniędzy na coś, co lada moment i tak będzie rozebrane.

Gromadzenie niezbędnej dokumentacji oraz projektowanie przebudowy budynku zakończy się dopiero w przyszłym roku.

zdjęcie: zastępca burmistrza Augustowa, Filip Jerzy Chodkiewicz

– W tej chwili jesteśmy na zaawansowanym etapie projektowania. Pracują przy tym nasz wydział inwestycji, projektant, oraz pracownicy i dyrekcja przedszkola, po to, by dostosować to wszystko do oczekiwań i potrzeb, jakie mają dzieci. Chcemy zrobić tam generalny remont. Zadbać o, to by była winda, by przestrzenie były nowoczesne, a sam budynek energooszczędny, spełniający wszystkie wymogi komfortu i bezpieczeństwa.

Po uzyskaniu wszystkich pozwoleń miasto będzie próbowało uzyskać na ten cel dofinansowanie. Prace remontowe rozpoczną się więc najwcześniej w 2023 roku.

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki