„DO 3 RAZY SZTUKA” Z AUGUSTOWSKIMI PLACÓWKAMI KULTURY

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na cykl imprez artystycznych pod wspólną nazwą „Do 3 razy sztuka” – pośród wydarzeń, które odbywać się będą na przełomie lutego i marca coś dla siebie znajdą na pewno wszystkie artystyczne dusze i nie tylko! Oto co dla Państwa przygotowaliśmy:

„Dama Art Déco” – warsztaty malarskie dla dorosłych oraz wykład inspirowane twórczością Zofii Stryjeńskiej

26 lutego (piątek) godz. 17:30 – Miejski Dom Kultury w Augustowie, ul. Nowomiejska 41; koszt: 40 zł; zapisy: 663 662 082.

Panie Ewa Kuryło i Renata Rybsztat podczas wykładu i warsztatów przybliżą życie i twórczość Zofii Stryjeńskiej, która obok Tamary Łempickiej była najpopularniejszą polską malarką i graficzką dwudziestolecia międzywojennego – reprezentantką art déco. Czym charakteryzuje się ten styl, jak malować obrazy art déco? Wszystkiego będzie można dowiedzieć się na tych zajęciach. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią obcować ze sztuką, interesują się nią, tych co potrafią malować i tych, którzy chcieliby sprawdzić, czy polubią się z płótnem i pędzlem – zapewniamy wszystkie materiały. Mile widziane ludowe stroje i akcesoria – spódnice, kamizelki i inne atrybuty.

„Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze” – zwiedzanie na ekranie

(film z napisami, 93 min.) 28 lutego (niedziela) godz. 15:30 – kino Iskra w Augustowie, ul. 3 Maja 38; bilet: 15 zł; sprzedaż i rezerwacje: MDK, tel. 87 643 36 59

W niedzielne popołudnie zaprosimy Państwa na kolejną odsłonę cyklu „Kurtyna w górę”. Tym razem za sprawą kinowego ekranu i filmu dokumentalnego obejrzymy przygotowywaną przez ponad dekadę retrospektywną wystawę prac Leonarda da Vinci z okazji 500-lecia śmierci artysty, pt. „Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze”.

Wystawa – udostępniona zwiedzającym od października 2019 roku do końca lutego 2020 roku, o której francuskie media pisały jako o ekspozycji stulecia, a zagraniczna prasa prześcigała się w entuzjastycznych recenzjach – była dla organizatorów wyzwaniem konserwatorskim, logistycznym i dyplomatycznym. Na wystawie można było zobaczyć ponad 160 dzieł, m.in. z Francji, Włoch, Watykanu, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Rosji.

„Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze” – zgodnie z intencją wystawy – stawia w centrum malarstwo. Z uwagą bada znaczenie tej dyscypliny dla twórczych działań i odkryć Leonarda, w zajmujący sposób analizuje jego techniki malarskie i praktyki artystyczne.

Ponieważ wystawa cieszyła się szaloną popularnością, zdjęcia realizowano w nocy, co pozwoliło stworzyć kameralną, intymną wręcz atmosferę, tak cenną dla kontemplacji dzieł.

DKF Kinochłon „Helmut Newton. Piękno i bestia”, gość: Adriana Prodeus

1 marca (poniedziałek) godz. 19:00, kino Iskra w Augustowie, ul 3 Maja 38; bilet: 15 zł (lub karnet na pokazy Kinochłona), sprzedaż i rezerwacje: MDK, tel. 87 643 36 59.

Artystyczna propozycja Kinochłona na wydarzenie pod nazwą „Do 3 razy sztuka” to film „Helmut Newton. Piękno i bestia”, czyli dokumentalna opowieść o autorze kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów. Sposób, w jaki Helmut Newton portretował kobiety, nadal prowokuje do pytania: czy były one podmiotami, czy przedmiotami? Zaskakujący obraz artysty ujawniają fotografowane przez niego top modelki, gwiazdy i aktorki. Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Claudia Schiffer – portretowane portretują i odkrywają przed nami prawdę.

Film przedyskutuje z nami Adriana Prodeus – kuratorka wielu festiwali i przeglądów filmowych, jurorka festiwali filmowych, artystycznych i teatralnych. Pracowała jako kierownik literacki Studia Filmowego KADR oraz wicedyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Ekspertka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Pisze o sztuce i filmie, prowadzi debaty, dyskusje, spotkania z twórcami, premiery filmów i gale nagród.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

APK

Ilość uczestników warsztatów limitowana, także w przypadku seansów w kinie ilość miejsc na widowni ograniczona do 50%, więc nie zwlekajcie Państwo z rezerwacją i kupnem biletów.

Wydarzenia odbędą się z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych – obowiązkowo zasłoń usta i nos oraz zachowaj dystans społeczny.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content