Dziś o godz. 11:00 odbyła się konferencja online, podczas której Maciej Żywno, Pełnomocnik Zarządu Stowarzyszenia Polska 2050 ds. samorządu, przedstawił kolejnych samorządowców dołączających do Ruchu Polska 2050. Podczas konferencji poznaliśmy nazwiska kilkudziesięciu samorządowców z całej Polski, którzy w krótkich prezentacjach opisywali swoją dotychczasową działalność i deklarowali zakresy programowe swoich dalszych działań ramach zainaugurowanego 21 stycznia b.r. Partnerstwa na Rzecz Samorządu Otwartego.

zdjęcie ilustracyjne

Partnerstwo na Rzecz Samorządu Otwartego integruje i wspiera samorządowców zainteresowanych współpracą opartą na DNA Polski 2050, czyli na potrzebie budowy Polski zielonej, demokratycznej i solidarnej.

„Obserwujemy rosnący kryzys zaufania do polityki, ludzie przestają wierzyć, że polityka jest po to, żeby zmieniać ich życie na lepsze”, mówił Szymon Hołownia, lider Polski 2050„Ryba popsuła się od głowy, a naprawić będzie ją można wyłącznie od ogona”, przekonywał Hołownia„Potrzebujemy samorządu, który jest świadomy tego, na jakim świecie żyjemy. Zna i rozumie procesy związane ze zmianami klimatycznymi, zmianami społecznymi, a także rozumie potrzebę transparentności i budowania wspólnoty przez kompleksowe rozwiązywanie problemów społecznych”.

Wraz z dołączającymi dziś samorządowcami, z Polską 2050 aktywnie współpracuje już 70 przedstawicieli samorządów w całym kraju. Są wśród nich radni, burmistrzowie i prezydenci miast, coraz więcej osób wyraża chęć aktywnego angażowania się w akcje Polski 2050 na terenie całego kraju.  

„Samorząd to my wszyscy – nie tylko radni, burmistrzowie, prezydenci, ale również mieszkańcy i przedsiębiorcy”, mówił Maciej Żywno. „Partnerstwo na Rzecz Samorządu Otwartego daje narzędzia pozwalające na aktywizację mieszkańców do pracy na rzecz ich społeczności, bo nie zamyka dyskusji do urzędniczego grona”, stwierdził Żywno.

Samorząd jest blisko ludzi i ich problemów, dzięki temu może i powinien udowadniać skuteczność polityki, budując zaufanie, które od dołu będzie emanować na wyższe szczeble”, skonkludował Szymon Hołownia.

Poniżej zamieszczamy listę samorządowców, którzy dziś dołączyli do programu „Partnerstwo na Rzecz Samorządu Otwartego”.

wielkopolskie
Agnieszka Wiśniewska  
Artur Kuczma 
Roman Hojan 
małopolskie
Konrad Turchan 
Grzegorz Kaczmarczyk 
Rafał Chmiela 
opolskie
Piotr Sitnik 
warminsko-mazurskie
Joanna Porucznik 
Robert Klimowicz 
Andrzej Kimbar 
Robert Szczepański 
łódzkie:
Piotr Kopek 
Michal Franas  
Jakub Biernacki 
zachodniopomorskie
Paweł Breszka 
Grzegorz Ufniarz 
śląskie:
Michał Toman 
Klaudiusz Kandzia 
Kamil Żbikowski 
Michał Rupik 
lubelskie
Sławomir Ćwik  
Piotr Czapski 
pomorskie
Krystian Tafliński 
świętokrzyskie
Adam Ciok 
Emil Tokarczyk 
Tadeusz Sułek 
podkarpackie
Anna Skiba 
podlaskie
Katarzyna Todorczuk 
Piotr Łapszo 

|STOWARZYSZENIE POLSKA 2050