Była to niezwykle interesująca konferencja poświęcona szlakowi aktywnej turystyki wodnej CHa KA Bi – Czarnej Hańczy, Kanału Augustowskiego i Biebrzy z udziałem wielu samorządowców z dorzecza ww. rzek i Kanału oraz przedsiębiorców.

Ucieszyła nas obecność podczas konferencji znakomitych gości – p. Ministra Andrzeja Guta – Mostowego oraz Dominika Borka – Dyr. Dep. Turystyki w Ministerstwie Rozwoju, p. Rafała Szlachty – Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, p. Jacka Janowskiego – Dyr. Dep. Promocji Turystyki Krajowej w POT, p. Dyrektorów Wód Polskich w Białymstoku – Mirosława Markowskiego i Marka Jadeszko oraz. Artur Wiatr – Dyr. Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Konferencja organizowana przez LGD Kanał Augustowski oraz Fundusz Biebrzański we współpracy z Powiatem Monieckim oraz Augustowskim. Wszyscy, zarówno goście jak i samorządowcy oraz przedsiębiorcy, wskazywali na olbrzymi potencjał omawianego szlaku wodnego, ale i na ogrom pracy jaki nas wszystkich czeka – od infrastruktury do wspólnej promocji.

Szanowni Państwo – DO DZIEŁA!

|Bogdan Dyjuk