Za nami pierwsza połowa lipca, ale zupełnie się tym nie martwimy. Czekają nas kolejne augustowskie wydarzenia, na które z przyjemnością Was zapraszamy. Chcecie poznać plan na ten tydzień? Czytajcie dalej. 

grafika ilustracyjna

Tajniki Kanału Augustowskiego

Końcówkę tygodnia rozpoczniemy spotkaniem z wyjątkowym historykiem, przewodnikiem turystycznym i autorem prac o Kanale Augustowskim. Wojciech Batura opowie o naszym najcenniejszym zabytku i przybliży historie osób, które przyczyniły się do jego powstania. Cenicie poezję? Doskonały recytator Krzysztof Anuszkiewicz przeczyta kilka wierszy nawiązujących w swej treści do Kanału Augustowskiego i gen. Ignacego Prądzyńskiego. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa pokonkursowa prac plastycznych wykonanych przez uczniów augustowskich szkół.

Zapraszamy na wydarzenie inaugurujące cykl spotkań regionalnych „Pogawędki na Komunalnej”. Zaczynamy dziś o godz. 18 w Muzeum Kanału Augustowskiego. 

Emocjonujące wyścigi na wodzie

Jesteście miłośnikami sportów motorowodnych? Najbliższy weekend będzie prawdziwą ucztą dla fanów zawrotnych prędkości i ekstremalnych wrażeń na wodzie. Zapraszamy na Motorowodne Mistrzostwa Świata Orlen Necko Endurance. Przed nami 2 dni niesamowitych wyścigów i sportowych emocji. Zawodnicy z całego świata będą zmagać się w 16. edycji długodystansowych rywalizacji łodzi. Nieprzerwane sześciogodzinne wyścigi, prędkość dochodząca do 180 km/h, wielkie gwiazdy sportu motorowodnego – to wszystko czeka nas w Augustowie od 16 do 18 lipca. 

Spotkajmy się w piątek podczas wyjątkowej parady łodzi i pilotów na Rynku Zygmunta. Zobaczcie z bliska niesamowite wodne bolidy, które w sobotę i niedzielę wezmą udział w emocjonujących zawodach. 

Muzyczny weekend

Doskonale wiemy, że wśród mieszkańców Augustowa są prawdziwi fani muzyki. W najbliższych dniach mamy dla Was dwie propozycje. W piątek o godz. 19 w Leśnym Zakątku Kultury Zdrowa Zośka usłyszymy piosenki z dobrze znanymi nam tekstami Wojciecha Młynarskiego. Trio w Dobrym Tonie wprowadzi nas w wyjątkowy, leśno-wakacyjny klimat. Serdecznie zapraszamy!

Wolicie rockowe brzmienia? 17 lipca na deskach amfiteatru wystąpi znany z zespołów T.Love, Szwagierkolaska czy Youopolis – Muniek Staszczyk. Zespół Muniek Staszczyk i Przyjaciele objechał kilka razy całą Polskę, występując zarówno w małych klubowych salach, teatrach, na scenach letnich festiwali oraz na Stadionie Narodowym. W ten weekend akustyczne aranżacje znanych piosenek usłyszymy nad Neckiem! Start w sobotę o godz. 20. 

Sezon trwa!

Prawdziwie letnia pogoda nie opuszcza Augustowa. Wakacje trwają w najlepsze, a przed nami kolejne miejskie imprezy. Korzystajcie z nich w pełni i cieszcie się beztroskim sezonem.

|urzad.augustow.pl