Augustowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ,,ASON”, w dniach od 01.05. – 31.08. 2021 r. realizuje Zadanie Publiczne Gminy Miasta Augustów pod nazwą HUŚTAWKA, skierowane do mieszkańców Augustowa i realizowane na terenie miasta Augustów.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

W ramach tego zadania, w dniach 17-21.05.2021 r., 18 osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym i umiarkowanym uczestniczyło w 5. dniowym turnusie rehabilitacyjno-warsztatowo-integracyjnym. Na miejsce organizacji tego turnusu wybrano obiekt usytułowany w jednym z najpiękniejszych miejsc na terenie naszego miasta tj. Gościniec Rospuda nad jeziorem Rospuda.

Przynajmniej 3 razy dziennie uczestników witała Goła Zośka. Dlaczego? Otóż posiłki przygotowywano w położonym w sąsiedztwie Gościńca Rospuda innym ośrodku, również z Zośką w nazwie 😊 Mowa o Leśnem Zakątku Kultury Zdrowa Zośka. Gospodyni tego miejsca dbała, aby serwowane posiłki były nie tylko smaczne, ale również zdrowe – i doskonale jej się to udało 😊

W programie tej części zadania znalazły się m.in.: warsztaty z rękodzielnictwa, spotkanie z psychologiem, rejs katamaranem, zajęcia z fizjoterapeutą, wykład o historii Augustowa. Uwzględniono też czas na indywidualne zrelaksowanie się w przepięknym otoczeniu miejsca pobytu.

Członkowie Augustowskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „ASON” dziękują Urzędowi Miasta Gminy Augustów, za wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia.

|Bart.