2021-07-10, 11:04 Warszawa (PAP)

W piątek doszło do siedmiu wypadków ze skutkiem śmiertelnym, a od początku wakacji to już 106 takich wypadków – poinformowała Komenda Główna Policji. Policjanci zaapelowali do kierujących o rozwagę i odpowiedzialność na drodze.

Solec Kujawski, 28.05.2018. Znak informujący o wypadku drogowym na DK 10 w Solcu Kujawskim, 28 bm. (mr) PAP/Tytus Żmijewski

„W dniu wczorajszym doszło do 7 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Od początku wakacji to już 106… Każda kropka to rodzinna tragedia… Apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność na drodze” – napisała Komenda Głowna Policji na Twitterze.

Od początku wakacji na stronie www.policja.pl prezentowana jest kolejna edycja mapy z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Jak informowała policja, mapa ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach oraz skłonienie do refleksji użytkowników dróg.

Na mapie zamieszczane są takie dane jak lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dotycząca liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia z ostatniej doby oraz od początku wakacji. (PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mmu/