Podążaj tropem bartników z Puszczy Augustowskiej, by zdobyć ociekający złotem i lśniący niczym bursztyn skarb! Na Kleczbę – kapiącą miodem gra (pod)miejska, Bractwo Bartne zaprasza w sobotę, 11 września 2021 r. Start: godz. 12.00, Camp Zatoka, ul. Jeziorna 26, Augustów.

Na miejscu będzie też możliwość zakupu miodu z miejscowych pasiek oraz kosmetyków i napojów wytwarzanych przez lokalnych rzemieślników. 

Nietypowa gra terenowa przeznaczona jest dla wszystkich, którzy uwielbiają aktywny wypoczynek: świetnie odnajdą się w niej dorośli, młodzież czy też rodziny z dziećmi. I najlepiej zabrać ze sobą przyjaciół, bo zgłoszenia przyjmowane są dla drużyn 2-4 osobowych.

Na ok. 5-kilometrowej trasie przygotowano punkty z nieszablonowymi, interaktywnymi zadaniami, które przeniosą uczestników w czasy świetności bartnictwa, kiedy to wstęp do puszczy mieli tylko wybrani, a porządku w jej ostępach pilnowali osocznicy.

Na zwycięzców zmagań czekają nagrody, a na wszystkich – kawał dobrej i ciekawej zabawy. Przygotowano także atrakcje w postaci warsztatów z wykonywania mydeł i kosmetyków z produktów pszczelich oraz z sycenia miodu pitnego!

Będzie można samodzielnie zrobić krem, mydło czy nastaw miodu pitnego. Po grze i warsztatach organizatorzy zapraszają na koncert zespołu The Boars, a następnie na wieczór przy ognisku z gitarą.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zgłoszenia do gry terenowej, jak i na warsztaty, przyjmowane są przez formularz online: https://forms.gle/myNDPyQGRVbq3Qhf9  Następnie zwrotnie otrzymają Państwo potwierdzenie mailowe – liczba miejsc ograniczona.

Partnerzy wydarzenia: Urząd Marszałkowski, Miasto Augustów, Camp Zatoka, Augustowska Miodosytnia. 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego.

Kontakt do organizatorów:

fundacja@bartnictwo.pl / tel. 601 542 516
| Bractwo Bartne / Fratrum Mellicidarum