W dniach 06-08.08. 2021 r. w Bydgoszczy rozgrywana była 27. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży + MP Juniorów w Sprincie Kajakowym. W MP Juniorów uczestniczył Mikołaj Walulik i Łukasz Barczewski z AKS Sparta Augustów. Szczególne powód do zadowolenia ma Mikołaj Walulik i jego trener Andrzej Siemion. Mikołaj wraca z zawodów z kompletem medali MP.

zdjęcia: facebook.com/PZKa

Wspólnie z Łukaszem Barczewskim, Mikołaj Walulik wywalczył złoto na dystansie K2 200 i tym samym są oni aktualnymi Mistrzami Polski Juniorów w K2 200. Już samo to mogło wystarczyć do uznania udział w MP za bardzo udany 😊. Biorąc pod uwagę fakt, że Mikołaj Walulik zdobył także srebro w K1 200 i brąz w K1 500, bez przesady możemy napisać, że był to wspaniały start młodego kajakarza z Augustowa w tegorocznych MP Juniorów w Sprincie Kajakowym.

Obu zawodnikom i ich trenerom, p. Andrzejowi Siemionowi trenującemu Mikołaja i p. Jerzemu Grąbczewskiemu, trenerowi Łukasza, Gratulujemy!

Wyniki osiągane przez młodych kajakarzy wytrwale podążających śladami swoich starszych kolegów klubowych, Olimpijczyków, Mistrzów Świata i Europy wskazują, że powodów go gratulacji będziemy mieli jeszcze bardzo dużo 😊

|Bart.