MARTYNA HARABURDA PEŁNOMOCNIKIEM BURMISTRZA AUGUSTOWA DO SPRAW MŁODZIEŻY / FOTO

Autor / 7 miesięcy temu / AKTUALNOŚCI / Komentarze

Dzisiaj Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk na konferencji prasowej zaprezentował swoją Pełnomocnik do Spraw Młodzieży – Martynę Haraburdę.

Martyna Haraburda Pełnomocnikiem Burmistrza Augustowa ds. Młodzieży, zdjęcie www.augustow.org

Główne zadanie na najbliższe miesiące, to koordynacja prac i przygotowanie do powstania Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Po zaprezentowaniu powołanej przez siebie pełnomocnik, Burmistrz wręczył jej zarządzenie upoważniające do działania.

– Chcę Augustowa otwartego i opartego na dialogu, w którym uczestniczą wszyscy mieszkańcy. Ważny jest dla mnie również ciągły kontakt z młodzieżą, która ma swoje potrzeby i potrafi o nich mówić. Dlatego chcę powstania Młodzieżowej Rady Miejskiej. Prawdziwej Rady, zaplanowanej i zorganizowanej przez samą młodzież. Rady, która będzie zabierać głos w ważnych sprawach i nie będzie obawiała się wygłaszać opinii krytyczne, czy oczekiwać konkretnych działań i rozwiązań w mieście. Dlatego misję dokończenia procesu powstawania Rady powierzam Pani Martynie. Młodej i ambitnej osobie, doświadczonej w działaniach społecznych. Dziękuję za inicjatywę, podjęcie misji i życzę powodzenia! 

– powiedział Mirosław Karolczuk.

Mówi Burmistrz Mirosław Karolczuk

Martyna Haraburda jest Augustowianką, obecnie uczennicą klasy maturalnej o profilu humanistycznym. Od 7 lat działa w ZHP, od 4 lat prowadzi gromadę zuchową, a od roku jest instruktorką. Od roku jest też wolontariuszką pomagającą seniorom i osobom potrzebującym podczas epidemii. Interesuje się pracą z dziećmi oraz samorządnością i rozwojem miast. Od dwóch lat wraz z grupą augustowskiej młodzieży jest zaangażowana w projekt budowania Młodzieżowej Rady Miejskiej.

– Dziękuję za zaufanie. Augustów to moje ukochane miasto. Cieszę się, że chce ono słyszeć głos młodzieży. Wokół idei powstania Młodzieżowej Rady Miejskiej zbudowaliśmy już sporą grupę zaangażowanych osób. Nie jestem w tym sama. Plan na najbliższe tygodnie to skończenie prac nad statutem i ordynacją wyborczą, a następnie organizacja demokratycznych wyborów. Zapraszam do współpracy wszystkich młodych ludzi chcących wpływać na kształt naszego miasta. Zapraszam do zgłaszania się przez profil facebookowy Młodzi Augustowianie. Działajmy razem, aby Augustów dostrzegał potrzeby młodzieży, był przyjazny i zachęcał do powrotu po studiach. 

– powiedziała Martyna Haraburda.

Mówi Pełnomocnik Burmistrza ds. Młodzieży Martyna Haraburda

Głos zabrał również Zastępca Burmistrza Filip Chodkiewicz, zaangażowany w proces powstawania Młodzieżowej Rady Miejskiej.

– Powstanie Młodzieżowej Rady Miejskiej to jedno z naszych zobowiązań wyborczych. Zobowiązanie szczególne i szczególnie bliskie mojemu sercu. Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy przez ostatnie lata angażowali się w dyskusje i prace związane z powołaniem Młodzieżowej Rady. Ta praca nie poszła na marne. Dlatego gorąco dziękuje każdej z kilkudziesięciu osób, które dołożyły swoją energię i pomysły. Dziś rozumiemy dużo więcej i wiemy, jak zrobić to najlepiej. A droga ta wiedzie właśnie poprzez oddanie procesu w ręce samej młodzieży. Martyno, Natalio, Izo, Nelu i cała ekipo. Możecie liczyć na nasze 100% wsparcie .

– powiedział Filip Chodkiewicz.

Mówi Zastępca Burmistrza Filip Jerzy Chodkiewicz

Na konferencji obecny był również Przewodniczący Komisji Społeczno – Oświatowej Rady Miejskiej w Augustowie Mirosław Zawadzki oraz jego zastępca Magdalena Śleszyńska. Radni podkreślali, że zarządzanie miastem i podejmowanie decyzji wymaga szerokiego dialogu. Radni zauważyli, że od Rada Seniorów działa już od kilku lat, a głos młodzieży wciąż nie jest wystarczająco słyszalny. Zdecydowanie poparli też ideę powstania Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Mówi Radny Mirosław Zawadzki

Martyna Haraburda jako pełnomocnik Burmistrza rozpoczęła swoją misję już dziś. Skontaktować się z nią można przez profil Młodzi Augustowianie na portalu Facebook.

|Urząd Miejski w Augustowie

Zdjęcia i audio: www.augustow.org

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content