Dobiegła końca realizacja jednej z największej inwestycji w obecnej kadencji samorządowej. Miasto Augustów dokonało gruntownej przebudowy, która zmieniła oblicze budynku i stworzyła nowe warunki do działania i twórczej realizacji pasji mieszkańców.

fot. augustow.org

Jednym z pierwszych sukcesów, którymi w obecnej kadencji mógł pochwalić się Burmistrz Karolczuk było pozyskanie niemal 4,7 miliona złotych na remont Miejskiego Domu Kultury. Remont nowej siedziby APK kosztował w sumie 7 milionów złotych i jest jedną z największych inwestycji wykonanych w Augustowie w ciągu ostatnich kilkunastu lat oraz największą od kilkudziesięciu lat inwestycją w obszarze kultury.

Budowę miasto zaczęło na początku 2020 roku. W terminowej realizacji nie przeszkodziła epidemia. Przebudowa zabytkowego budynku była skomplikowana i wymagała zastosowania najnowocześniejszych technologii budowlanych przy zmianie fundamentowania podpiwniczenia.

Burmistrz zaprasza na otwarcie!

Dziś Miejski Dom Kultury szykuje się do oficjalnego otwarcia zaplanowanego na 28 października, na które wszystkich mieszkańców zaprosił Burmistrz Mirosław Karolczuk i Dyrektor APK Anna Jastrzębska.

– Nowa siedziba Augustowskich Placówek Kultury, to nowe warunki do rozwoju dla naszych mieszkańców – właśnie stąd pomysł na dzień otwarty, podczas którego augustowianie, przy pączku, kawie i herbacie, będą mogli dobrze poznać nowy MDK, zajrzeć do nowych sal i zwiedzić dokładnie swój nowy Dom Kultury, w którym swoją działalność będą mogły prowadzić koła zainteresowań, ogniska muzyczne czy nasz miejski Teatr Pneumatyczny. Szczególnie zachęcam do odwiedzenia i obejrzenia naszej nowej, kameralnej sali teatralnej.

– powiedział Burmistrz Augustowa.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich w samo południe 28 października na oficjalne otwarcie, a tuż po nim zaczynamy zapowiedziany dzień otwarty. Z okazji zakończenia remontu APK przygotowały też serię wydarzeń kulturalnych, którymi już od najbliższego piątku aż do 31 października będą mogli cieszyć się mieszkańcy! To ponad tydzień wydarzeń, koncertów i spektakli, które będą odbywały się w nowym Domu Kultury

– zapraszała Anna Jastrzębska.

|UM w Augustowie

________________

Konferencja nt. oficjalnego otwarcia Domu Kultury w Augustowie po generalnym remoncie. Mówi Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.
Konferencja nt. oficjalnego otwarcia Domu Kultury w Augustowie po generalnym remoncie. Na wydarzenia towarzyszące temu wydarzeniu, zaprasza Dyrektor Augustowskich Placówek Kultury Anna Jastrzębska.

zdjęcia: www.augustow.org