MŁODZIEŻ AUGUSTOWSKICH SZKÓŁ ŚREDNICH ZAGRAŁA DLA NIEPODLEGŁEJ

Autor / 2 tygodnie temu / Autorskie, SPORT / Komentarze

W środę 10.11.2021 r. na boisku Augustowskiego Centrum Edukacyjnego po raz XI rozegrano Turniej Piłki Nożnej z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości o puchar Starosty Powiatu Augustowskiego. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje augustowskich szkół średnich.

fot. Organizatorzy

Jak co roku rozgrywki miały bardzo uroczysty charakter. Uroczystego otwarcia turnieju z odśpiewaniem hymnu narodowego dokonała Dyrektor ACE Pani Urszula Maksimowska. Następnie młodzież przystąpiła do rywalizacji sportowej, która stała na wysokim poziomie piłkarskim.

Bezapelacyjne zwycięstwo odniosła drużyna ACE w składzie: Rafał Szybajło, Kacper Prostko, Kacper Karczewski, Olgierd Salik, Łukasz Solecki, Patryk Sagun, Adrian Pretko, Damian Stankiewicz, Filip Niedźwiecki, Stanisław Olszewski.

Drugie miejsce zajęła drużyna I LO Arkadiusza Szyndlera, 3 miejsce zajęła drużyna II LO prowadzona przez Tomasza Choroszewskiego, a 4 miejsce przypadło zespołowi ZST prowadzonemu przez Kazimierza Kołakowskiego.

Najlepszym bramkarzem został Eryk Cimochowski z II LO, a „królem strzelców” turnieju został uczeń reprezentujący ACE Rafał Szybajło. 

Wręczenia pucharów i dyplomów dokonał wice-starosta powiatu Dariusz Szkiłądź i Dyrektor Augustowskiego Centrum Edukacyjnego Urszula Maksimowska oraz wieloletni zawodnik i trener Sparty Augustów, członek rady powiatu, Pan Mieczysław Sobolewski.

Jak co roku wszyscy uczestnicy po zakończeniu zawodów spotkali się na wspólnym posiłku ufundowanym przez Dyrektora Bursy Międzyszkolnej w Augustowie.

Organizatorzy dziękują Starostwu Powiatowemu, Dyrekcji ACE i Bursy Międzyszkolnej za wsparcie i pomoc przy organizacji turnieju.

Jacek Szybajło i Marcin Szorc

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content