MODUŁ DLA SZKÓŁ – NOWA POMOC W NAUCE ZDALNEJ

Nauka zdalna niesie za sobą bardzo dużo wyzwań, którym często nie są w stanie sprostać stosowane do tej pory rozwiązania techniczne. Na szczęście są i osoby, które wychodzą naprzeciw potrzebom szkół i tworzą nowatorskie i (co ważne) ogólnodostępne narzędzia informatyczne. Jedną z najbardziej wartych uwagi innowacji stworzył właśnie znany serwis edukacyjny Dyktanda.pl. Od samego początku pandemii wspierał on uczniów i nauczycieli w tym niełatwym czasie, łącząc poszerzanie wiedzy z rozrywką i z możliwością zdobycia wartościowych nagród. Ponadto, projekt Dyktanda.pl, prowadzony przez EDU Games S.A. stał się w 2020 r. największym polskim serwisem do rozwiązywania dyktanda online.

zdjęcie ilustracyjne

Teraz portal www.dyktanda.pl wzbogacił się o nową funkcjonalność – Moduł dla szkół, czyli szalenie praktyczne narzędzie pracy nauczyciela. Jest ono skierowane do polonistów i nie tylko odgrywa rolę realnego ułatwienia w ich pracy, ale również zwiększa wachlarz ich możliwości w trakcie prowadzenia nauki przez Internet. Z informacji, jakie pozyskaliśmy, wynika, że portal ww.dyktanda.pl dynamicznie się rozwija i to zdecydowanie nie ostatnia nowość, jaką przygotował na 2021 rok. Pozostałe będą co najmniej równie przełomowe!

Moduł dla szkół pozwala m.in. przeprowadzać dyktanda, nie martwiąc się o to, że część uczniów będzie sięgać do pomocy naukowych. Co więcej, nauczyciel nie musi trudzić się sprawdzaniem błędów, albowiem wykona to za niego program. Podliczy on także osiągnięte przez uczniów wyniki.

To oczywiście nie wszystkie możliwości Modułu dla szkół. Poza dyktandami, które można przeprowadzać w czasie lekcji przez Internet lub zadawać w formie pracy domowej, nauczyciel dysponuje także możliwością zadania uczniom wypracowań. Kiedy już je otrzyma, również może skorzystać z funkcjonalności zaznaczającej błędy w tekście (zarówno gramatyczne, jak i ortograficzne oraz interpunkcyjne).

Następną zaletą Modułu dla szkół jest wbudowana w niego Tablica, przeznaczona do publikowania wiadomości czy nawet plików, które będzie mógł odczytać każdy uczeń z wybranej klasy.

Dostępnych opcji jest oczywiście jeszcze więcej, a każdą z nich szczegółowo opisano na stronie: https://dyktanda.pl/szkoly

A co na to uczniowie? Biorąc pod uwagę ich zamiłowanie do nowych technologii oraz obserwując, jak chętnie biorą udział we wszystkich inicjatywach serwisu Dyktanda.pl, można śmiało zakładać, że nie trzeba będzie ich długo namawiać do używania w codziennej nauce Modułu dla szkół. Szczególnie, że jest to w pełni bezpłatne rozwiązanie. W imieniu serwisu Dyktanda.pl serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów do czerpania z możliwości, jakie udostępnia Moduł dla szkół.

|dyktanda.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *