Szef MON Mariusz Błaszczak ponownie przekazał na Twitterze, że polscy żołnierze także w niedzielę podnoszą swoje umiejętności w miastach na wschodzie Polski. W sobotę w ćwiczeniach brali udział m.in. spadochroniarze i terytorialsi.

Warszawa, 17.09.2021. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas spotkania z ministrem obrony Litwy w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie, 17 bm. Spotkanie odbywa się w ramach polsko-litewskich konsultacji międzyrządowych pod przewodnictwem szefów rz¹ąów. (aldg) PAP/Marcin Obara

„Wojsko Polskie kontynuuje ćwiczenia na wschodzie. Dziś żołnierze podnoszą swoje umiejętności m.in. w Białej Podlaskiej, w rejonie, gdzie tworzymy nowe jednostki Sił Zbrojnych RP oraz w Kuźnicy” – poinformował w niedzielę Błaszczak na swoim profilu Twitterowym.

MON wyjaśnił, że w niedzielnych wspólnych ćwiczeniach brali udział żołnierze z 16. Dywizji Zmechanizowanej i 25. Brygady Kawalerii Powietrznej.

W sobotę szef MON informował, że w ćwiczeniach, które odbywały się w Orzyszu, Szudziałowie, Nowej Dębie i Białej Podlaskiej brali udział m.in. żołnierze z 6. Brygady Powietrznodesantowej im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego i 25. Brygady Kawalerii Powietrznej.

Minister dodał, że w sobotę intensywne ćwiczenia prowadziły również Wojska Obrony Terytorialnej z Podlasia i Lubelszczyzny.

„Podtrzymywanie zdolności bojowych jest kluczowe, aby zapewnić Polsce bezpieczeństwo” – zaznaczał szef MON. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ godl/