NA AUGUSTOWSKICH RONDACH MA BYĆ TERAZ PORZĄDEK

Autor / 4 miesiące temu / AKTUALNOŚCI / Komentarze

Miasto przejęło je od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Jak wyjaśnia zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz, chodzi o cztery ronda w pobliżu obwodnicy.

– Miasto Augustów poczyniło ustalenia z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad. Burmistrz już dawno rozpoczął rozmowy z tą instytucją na temat przejęcia czterech rond na wjeździe do Augustowa na drogach krajowych. Zostały one już przejęte przez nas do utrzymania. Chodzi o te dwa obiekty, które znajdują się obok wiaduktu na ulicach Wojska Polskiego i Białostockiej przy wjeździe na obwodnicę. Zarządzamy także dwom rondami przy wjeździe na S8 – węzeł Borki.

Ratusz rozpoczął już projektowanie ukwiecenia rond.

– Chodzi o to, by mieszkańcy i turyści wjeżdżając do Augustowa widzieli rondo, które wygląda pięknie i zachwyca. GDDKiA dba o te obiekty, ale nie w takim zakresie jakbyśmy tego chcieli. W związku z tym, że możemy już się nimi opiekować, przystąpiliśmy do projektowania ukwiecenia oraz całej zieleni. Uzgodnimy to z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad i mam nadzieję, że jeszcze tej jesieni będziemy cieszyli się pięknymi rondami na wjeździe do miasta.

Miasto stara się również o przejęcie dwóch pozostałych rond – przy starym ratuszu oraz obok stacji paliw na Wojska Polskiego.

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content