Władze miasta proponowały, aby powstało ono przy okazji budowy ścieżki rowerowej. Realizujące inwestycję starostwo powiatowe tłumaczy jednak, że ta propozycja padła zbyt późno.

zdjęcie ilustracyjne

Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz przypomina, iż augustowski Ratusz do tej inwestycji dołoży około miliona złotych.

– Proponowaliśmy, aby za jednym zamachem załatwić tam dwie kwestie. Można wymienić słupy przy ulicy i z nich oświetlić – z jednej strony ścieżkę, a z drugiej Rajgrodzką. Powiat chce skupić się na oświetleniu tylko i wyłącznie ciągu pieszo-rowerowego. A przecież ten temat i tak będzie musiał być załatwiony. Byłoby taniej zrobić to w jednym przedsięwzięciu.

Wicestarosta Dariusz Szkiłądź podkreśla, że władze miasta na zgłoszenie pomysłu miały kilka miesięcy i nie wykorzystały tej szansy.

– Dużo wcześniej zleciliśmy firmie, żeby wykonała projekt i sprawa została zamknięta. Nie można dokonywać zmian tuż przed zakończeniem prac przez projektanta. Są procedury i trzeba dotrzymywać terminów. Na to, iż burmistrz co chwila zmienia zdanie, to nic nie poradzę.

Starostwo zapowiada, że budowa ścieżki od skrzyżowania z Raczkowską do końca zabudowy na Ślepsku rozpocznie się wkrótce i potrwa do końca roku.

| red: mik

autor: Marcin Kapuściński / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki