Podchodząc nieco humorystycznie do trudnych warunków jakie w tej chwili mamy w poruszaniu się po drogach i chodnikach, to gdyby jeszcze kilka dni z intensywniejszymi opadami śniegu, w Augustowie wszystkie drogi trzeba by było oznakować jako jednokierunkowe.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

Dziś ekipom odśnieżającym pomaga w pracy słońce. Jutro ma być go jeszcze więcej. W wielu miejscach na ulicach zalega śnieżna breja nasączona solą. Od wczoraj mamy 4 sygnały czytelników, którzy piszą, że zostali ochlapani tą mieszanką błota, soli i śniegu. Nie ma innego sposobu na usunięcie tego błota, jak pranie całego ubrania – piszą.

W bardzo wielu punktach Augustowa piesi nie mają możliwości przejścia po chodniku. Duża ich część w ogóle nie była odśnieżana po śnieżnych opadach. Omijają takie odcinki schodząc na jezdne. Nie wszyscy kierowcy dostosowują prędkość swoich pojazdów w celu uniknięcia takich nieprzyjemnych sytuacji.

Zwracamy się zatem do kierowców o większą dozę wyrozumiałości dla osób, które nie chcą, ale muszą na krótką chwilę pojawić się na ich drodze.

|Bart.