NIE DOKARMIAJMY PTACTWA WODNEGO CHLEBEM!

Autor / 8 miesięcy temu / FLORA I FAUNA / Komentarze

Szanowna redakcjo

Świetnie, iż i w Augustowie zaczynamy w końcu myśleć o ptactwie zimującym w okolicach Netty. Brawo! Miałabym taką małą prośbę. Umieszczenie tablicy z informacja czym powinniśmy dokarmiać kaczki i łabędzie dużo nie będzie kosztowało a chyba jest potrzebne. Ja jak widzę, to dokarmiający wysypują dla kaczek prawie zawsze chleb. To trochę takie pozbywanie się problemu. Do kosza to grzech a dla kaczek pomoc.

Czym to grozi można znaleźć w Internecie, jak ktoś tego nie wiedział. Chleb prowadzi do wielu problemów, w trakcie trawienia generuje kwas chlebowy, który może prowadzić do biegunki zwierzęcia, a sól zawarta w pieczywie może być czynnikiem prowadzącym do śmierci z odwodnienia.

Do ubiegłego roku sama wyrzucałam chleb dla kaczek, bo nie wiedziałam, że bardziej mogę zaszkodzić niż pomóc. Gdybyście mogli to proszę dołączyć to co skopiowałam z Internetu o karmieniu kaczek i łabędzi.

Z góry dziękuję. Grażyna Z.

Dokarmianie kaczek i Łabędzi – czym?

1. Sałata – zielona sałata jeszcze chyba nigdy nikomu nie zaszkodziła. Przed wyjściem z domu pokrój sałatę w łatwe do przełknięcia kęsy. Pokrojoną sałatę najlepiej będzie stopniowo wrzucać do wody, gdy jedna kaczka się przekona by spróbować, kolejne pójdą w ślad za nią.

2. Groch – to warzywo strączkowe nie wymaga żadnego przygotowania, od kupujesz puszkę grochu i idziesz nad staw. Problemem może być, to że groch szybko tonie więc lepiej sprawdza się na płytkiej wodzie, albo wysypany na trawnik.

3. Kukurydza cukrowa – przykład bardzo podobny do powyższego z tą różnica, że ziarenka kukurydz zdecydowanie wolniej opadają na dno i śmielej można rzucać je do wody.

4. Płatki owsiane – co prawda przyroda nie produkuje sama płatków owsianych, ale jest to fajna i odżywcza forma pokarmu dla kaczek.

5. Nasiona – różnego rodzaju nasiona, które mogą być spożywane przez ptaki.

6. Ryż – zawsze dobry, kaczki i łabędzie też go polubią.

7. Dżdżownice – tak jak wspomnieliśmy, nie tylko rośliny są spożywane przez ptaki. To rozwiązanie, nie jest dla każdego, gdyż jest mało zachęcające, ale na pewno dostarczy zwierzętom sporo białka.

|Bart.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content