Papierosy bez polskich znaków akcyzy i nielegalny alkohol zabezpieczyli augustowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Mundurowi znaleźli kontrabandę w jednym ze sklepów w Augustowie.

fot. KPP w Augustowie

52- letni właściciel usłyszał już zarzut. Wprowadzenie na rynek zabezpieczonego towaru naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości blisko 40 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

W czwartek 14.10.) augustowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, weszli do jednego ze sklepów w Augustowie. Mundurowi podejrzewali, że w lokalu może być kontrabanda. Nie mylili się. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli blisko 550 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

 Podczas dalszego przeszukania pomieszczeń gospodarczych właściciela lokalu, funkcjonariusze zabezpieczyli kolejnych 1000 paczek nielegalnych papierosów oraz ponad litr nielegalnego alkoholu. Wprowadzenie tych towarów na rynek naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości blisko 40 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków. 52-letni właściciel usłyszał już zarzut. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

|augustow.policja.gov.pl/