W miniony weekend augustowscy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących jednośladami. Niechlubnym rekordzistą okazał się 29 – latek, który kierował motorowerem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna wsiadł na jednoślad pomimo zakazu prowadzenia pojazdów. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie w stanie nietrzeźwości będąc wcześniej prawomocnie skazanym za takie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

W miniony weekend augustowscy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących jednośladami. Jako pierwszy tuż po 10 w Janówce, w ręce mundurowych wpadł 59 – letni rowerzysta. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i został ukarany mandatem. Tego samego dnia po 15, pod Sztabinem, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę motoroweru. Badanie alkomatem 29 – latka wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych wyszło na jaw, że mężczyzna od lutego 2018 roku, ma zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych. Kodeks karny za przestępstwo, którego dopuścił się mężczyzna przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejny nietrzeźwym okazał się rowerzysta zatrzymany w niedzielne popołudnie. Policjanci patrolujący Osowy Grąd zauważyli rowerzystę, który jechał „zygzakiem”. Badanie alkomatem wykazało, że 38-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci mężczyźnie uniemożliwili dalszą jazdę i ukarali go mandatem karnym.

Mimo wielu apeli kierowanych do kierowców samochodów i kierowców jednośladów, policjanci nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Stwarzają oni zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

| augustow.policja.gov.pl