W ostatni piątek na Lipowcu odbyło się wyjątkowe spotkanie. Wspólnie z mieszkańcami świętowaliśmy oficjalne zakończenie budowy ośmiu nowych ulic. Za nami inspirujące rozmowy, atrakcje dla dzieciaków i wspólne grillowanie. Zobaczcie, jak spędziliśmy piątkowe popołudnie.

fot. UM w Augustowie

Komfort i bezpieczeństwo dla mieszkańców 

Od kilku dni towarzyszy nam prawdziwie jesienna aura. Znaleźliśmy jednak sposób na przyciągnięcie dobrej energii! W ubiegły piątek na Lipowcu odbył się piknik dla mieszkańców. Wspólnie z Wami świętowaliśmy oficjalne otwarcie wyremontowanych ulic. Po kilkunastu miesiącach pracy wielu osób Lipowiec zmienił się nie do poznania.

Spotkania takie jak to, są najlepszymi momentami w pracy Burmistrza. Jeszcze kilka lat temu wiele osób nie wierzyło, że Lipowiec może zyskać nowe oblicze. Wybudowaliśmy Park Herberta, pierwsze drogi i mówiliśmy, że to nie koniec, bo cały Lipowiec musi wyglądać tak, jak należy. Dzięki staraniom całego zespołu, dzięki współpracy z Radnymi Wojewódzkimi – Pawłem Wnukowskim i Bogdanem Dyjukiem, a także z Panem Marszałkiem Arturem Kosickim, bez których nie otrzymalibyśmy 95% dofinansowania, także dzięki pracy wydziału Inwestycji, sprawnym działaniom wykonawcy i świetnemu kontaktowi z mieszkańcami, nareszcie mogę powiedzieć: Lipowiec to całkiem nowa dzielnica, z którą warto wiązać swoją przyszłość. Świętujmy oficjalne otwarcie ulic, rozmawiajmy o kolejnych augustowskich inwestycjach i razem cieszmy się z tego co wspólnie udało się osiągnąć.

podsumował Burmistrz.

Mieszkańcy dzielnicy mogą cieszyć się z dojazdu do domu równymi, gładkimi drogami. A dzięki nowoczesnemu oświetleniu LED i szerokim chodnikom spacerowanie po zmroku stało się bezpieczne. 

Atrakcje dla młodszych i starszych

Nie ma świętej dzielnicy bez rodzinnego pikniku! W piątkowe popołudnie na rogu Tartacznej i Modrzewiowej mieszkańców przywitał zapach pysznych dań z grilla, kolorowe dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, poczęstunek i strefa, w której było można porozmawiać z Burmistrzem Augustowa. Dzieciaki do ostatniej chwili bawiły się w specjalnie przygotowanym, dmuchanym placu zabaw. Nikomu nie zabrakło uśmiechu i pozytywnej energii!

Kawa z Burmistrzem 

Otwarciu ulic towarzyszyło rozpoczęcie cyklu spotkań ,,Miejska Kawiarenka’’, w ramach którego każdy z mieszkańców mógł podzielić się swoimi pomysłami na Augustów z Burmistrzem Mirosławem Karolczukiem. Odbyło się wiele inspirujących rozmów na temat dalszego rozwoju naszego miasta.  

Pozytywne zakończenie tygodnia

Za nami piątek pełen pozytywnych emocji. Oficjalne otwarcie ośmiu ulic na Lipowcu było piękną okazją do spotkania się mieszkańców dzielnicy. Nie zabrakło szczerych uśmiechów, gratulacji, wymiany spostrzeżeń i wspólnej zabawy w okolicy odmienionej nie do poznania. Dziękujemy, że byliście z nami!

zdjęcia UM w Augustowie

*(as)| urzad.augustow.pl/


Zgromadzonych przywitał i rozpoczął wspólne świętowanie Mirosław Karolczuk, Burmistrz Augustowa

Więcej zdjęć TUTAJ >>>

(Red.)