Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów 102. rocznicy powstania Policji Państwowej. Policjanci otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe.

zdjęcia: KPP w Augustowie

Była to również okazja, aby podziękować funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich codzienne zaangażowanie i służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu augustowskiego. Patronat honorowy nad świętem objął Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk.

Wczoraj, swoje święto obchodzili augustowscy policjanci. Wydarzenie to upamiętnia 102. rocznicę powstania Policji Państwowej. W Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie służbę pełni 115 funkcjonariuszy, w tym 21 kobiet. Pracę mundurowych wspiera 29 pracowników Policji.

Oficjalne uroczystości poprzedziło nabożeństwo w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Augustowie. W intencji funkcjonariuszy, pracowników Policji oraz ich rodzin modlił się proboszcz ksiądz Wojciech Jabłoński. Następnie uroczystość przeniosła się do sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Augustowie.

Wczorajsza zbiórka rozpoczęła się złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Augustowie inspektorowi Adamowi Miezianko przez dowódcę uroczystości. Szef augustowskich policjantów przywitał przybyłych gości oraz funkcjonariuszy i pracowników augustowskiej Policji.

Tradycyjnie, podczas obchodów święta przyznano odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W augustowskiej komendzie, nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 44 funkcjonariuszy, z czego 7 w korpusie oficerów, 16 w korpusie aspirantów, 15 w korpusie podoficerów oraz 3 w korpusie szeregowych.

Ponadto Starosta Powiatu Augustowskiego Jarosław Szlaszyński wyróżnił dwóch funkcjonariuszy, którzy podczas codziennej służby wykazują się szczególnym zaangażowaniem w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu augustowskiego. Patronat honorowy nad świętem objął Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk.

Na zakończenie odczytane zostały życzenia z okazji Święta Policji od Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych przy Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie.

|augustow.policja.gov.pl