Augustowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzieże z włamaniem. 51-latek sześciokrotnie użył skradzioną kartę bankomatową. Udało mu się zrobić zakupy, aż w 4 sklepach na terenie miasta.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

W środę, kryminalni z augustowskiej jednostki Policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem. Do zdarzeń tych doszło pod koniec lutego. Wtedy, zgłaszający poinformował policjantów, że zgubił kartę bankomatową, tuż po wyjściu ze sklepu w centrum miasta. Gdy się zorientował, że jej nie ma, natychmiast ją zablokował. Jednocześnie w historii transakcji zauważył, że ktoś zapłacił jego kartą w 4 różnych sklepach na terenie miasta. Poszkodowany starty oszacował na kwotę blisko 150 złotych.

Pracujący nad sprawą kryminalni zabezpieczyli monitoring i ustalili podejrzanego. Z ustaleń mundurowych wynikało, że karta została użyta sześciokrotnie, a w czterech przypadkach – skutecznie. 51-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu i usłyszał 6 zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

| augustow.policja.gov.pl