Mieszkańcy czekają na to już ponad trzy lata, czyli od chwili wybrania tej propozycji w ramach budżetu obywatelskiego. Inwestycja nie była możliwa, bo oferty w dotychczas ogłaszanych przetargach znacznie przekraczały kwotę, jaką miasto planowało wydać na ten cel.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

Ale jak mówi zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz, nareszcie udało się wyłonić wykonawcę prac.

– Dotyczy to zarówno robót ziemnych, jak i dostawcy sprzętu. Teraz jest zima, mróz i śnieg, ale jak tylko pojawią się warunki pozwalające na prowadzenie prac, natychmiast ruszą. Mam nadzieję, że te boiska jak najszybciej będą gotowe. Z wnioskodawcami projektu oraz z UKS Centrum Augustów myślimy, żeby od razu po wybudowaniu przygotować tam pierwszy turniej piłki plażowej.

Wobec tego obiektu miasto ma różnego rodzaju plany.

– Chodzi o to, żebyśmy mogli organizować w Augustowie rozgrywki plażowe. Mamy przecież fantastyczny klub siatkarski. Z rozmów wiem, że można by było rozgrywać turnieje. Zresztą, wszystko zostało odpowiednio zaprojektowane. Ale z obiektu mają również korzystać mieszkańcy. Będziemy ich do tego zachęcać. Miasto ze swojej strony, poprzez Centrum Sportu i Rekreacji, zadba o to, aby odbywały się tam także rekreacyjne zawody.

Ostatecznie inwestycja będzie kosztowała około 250 tysięcy złotych, czyli o 60 tysięcy więcej niż pierwotnie zakładano. Obiekt powinien być gotowy jeszcze przed tegorocznym weekendem majowym.

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki