Augustowscy policjanci sprawdzają przestrzeganie przepisów epidemicznych. Tylko od początku kwietnia ujawnili 115 przypadków związanych z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Funkcjonariusze kontrolują też przestrzeganie kwarantanny przez osoby, które zostały do niej skierowane decyzjami sanepidu.

zdjęcie ilustracyjne KPP Augustowie

Tylko od początku kwietnia na terenie powiatu augustowskiego w 115 przypadkach interweniowali policjanci w związku z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania ust i nosa.

W 102 przypadkach policjanci nałożyli grzywny na osoby łamiące obowiązujące przepisy, zaś w 13 przypadkach skierowane zostały wnioski o ukaranie do sądu.

Apelujemy o przestrzeganie obostrzeń i związanych z nimi nakazów i zakazów. To głównie zasłanianie ust i nosa, ograniczenia w transporcie publicznym oraz limity w sklepach i w gromadzeniu się osób. Lekceważenie tych przepisów to narażanie życia i zdrowia innych, a także łamanie prawa. Policjanci reagują na wszystkie przypadki nieprzestrzegania obostrzeń.

Przypominamy!

Z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnione są jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający takie schorzenia jak: całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim lub osoba mająca trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa, zaawansowanych schorzeń neurologicznych, układu oddechowego lub krążenia, przebiegających z niewydolnością oddechową lub krążenia.

| augustow.policja.gov.pl