POLSKO – BIAŁORUSKI ODCINEK GRANICY PAŃSTWOWEJ – NIELEGALNA MIGRACJA W LICZBACH

Autor / 1 miesiąc temu / AKTUALNOŚCI / Komentarze

Wczoraj (14.09.2021 r.) ujawniono 213 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko – białoruskiej. Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wszystkim próbom zapobiegli. Za pomocnictwo w organizowaniu pgpwp zatrzymano 4 osoby.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Funkcjonariusze zapobiegli 213 próbom nielegalnego przekroczenia granicy. Od początku września na granicy polsko – białoruskiej tych prób ujawniono już ponad 2,7 tys.

Wczoraj zatrzymano za pomaganie w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy z Białorusi do Polski 4 osoby. To obywatel Belgii narodowości tureckiej, obywatel Turcji z niemiecką kartą pobytu, obywatel Włoch oraz obywatel Polski mieszkaniec województwa mazowieckiego.

Zgodnie z Art. 264. § 3 Kodeksu Karnego „Kto organizuje innym osobom przekraczanie wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”. Ponadto cudzoziemcom, którzy pomagają w nielegalnym przekroczeniu granicy, wydawana jest decyzja zobowiązująca do powrotu z rygorem natychmiastowej wykonalności. Dodatkowo otrzymują one zakaz wjazdu do krajów Państw Schengen na 5 lat.

|podlaski.strazgraniczna.pl/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content