Mowa o Centrum Aktywności Seniorów, które swoją siedzibę znajdzie na ulicy Hożej w budynku naprzeciwko nowej siedziby urzędu miejskiego. Przedsięwzięcie może ruszyć już w przyszłym roku.

fot. UM Augustów

Uchwałę intencyjną w tej sprawie miejscy radni podjęli wczoraj (26.01) na posiedzeniu komisji do spraw budżetu. Z tej decyzji cieszy się skarbnik urzędu Sławomir Sieczkowski.

Ta uchwała jest odpowiedzią na ogromne zainteresowanie, które jest okazywane m.in. przez członków Rady Seniora. Augustowskie Centrum Aktywności Seniorów będzie to miejsce ich spotykań. Przygotowania do tej inwestycji trwają już od wielu lat. Mamy już dokumentację i jesteśmy praktycznie gotowi do jej realizacji.

Ostateczny charakter placówki będzie znany dopiero po zakończeniu prac remontowych.

Jest tam duża sala rehabilitacyjna oraz pomieszczenie, gdzie będą mogły odbywać się spotkania. Może ono służyć również innym różnym celom. Są tam sanitariaty i mini recepcja. W projekcie zawarto również jadalnię, czyli punkt spotkań przy stole. Jest też pokój do wypoczynku dziennego.

Całość prac związanych z dostosowaniem obiektu ma kosztować ok 1,3 mln zł. Około 570 tys. zł miasto chce pozyskać z dofinansowania od Lokalnej Grupy Działania – Kanał Augustowski. 

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki