Augustowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Suwałkach zabezpieczyli ponad 7 tysięcy papierosów domowej produkcji. Wprowadzenie nielegalnego towaru na rynek naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 8,5 tysięca złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

zdjęcie ilustracyjne KPP w Augustowie

Augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Suwałkach ustalili, że w jednym z domów na terenie gminy Lipsk mogą znajdować się nielegalne papierosy. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. W wtorek, kryminalni w domu 68-latka znaleźli 15 kartonowych pudełek, w których znajdowało się ponad 7 tysięcy papierosów domowej produkcji. Ponadto zabezpieczyli również maszynkę do nabijania papierosów i 150 gilz papierosowych.

Mężczyzna usłyszał już zarzut. Wprowadzenie nielegalnego towaru na rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 8,5 tysięca złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Za wyrabianie wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych grozi kara pozbawienia wolności do roku.

|augustow.policja.gov.pl/