Chodzi o most na drodze wojewódzkiej w stronę Lipska. Obecnie trasa dla jednośladów kończy się przed mostem i ponownie zaczyna tuż za nim. Rowerzyści muszą więc przeprowadzać swoje pojazdy bardzo wąskim chodnikiem.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Jak mówi Małgorzata Półtorak z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, rozpoczęły się już prace nad budową specjalnej kładki.

Umowny termin zakończenia robót budowlanych, to 10 sierpnia 2022 roku. Natomiast termin zakończania realizacji zamówienia, odbiory i oddanie do użytkowania nastąpią do 10 września przyszłego roku. Całkowity koszt inwestycji w formule „Projektuj i buduj”, to blisko 4 mln. złotych. Zostanie to pokryte ze środków własnych województwa podlaskiego.

Inwestycja składa się z dwóch części.

Zakres prac obejmuje wykonanie kładki dla rowerzystów o długości 65 metrów i szerokości blisko 3,5 metra nad Kanałem Bystrym. Będzie ona zlokalizowana obok istniejącego mostu. Zostaną wybudowane również 124 metry ścieżki, będące połączeniem istniejącej już infrastruktury rowerowej w obrębie kanału z nowo wybudowanym obiektem.

Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Obecnie ruch przez most odbywa się wahadłowo.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki