W przyszłym roku starostwo pierwszy raz w historii planuje wydać ponad 100 milionów złotych.

fot. Marta Sołtys RB

Jak mówił starosta Jarosław Szlaszyński, jest to możliwe dzięki dotacjom zewnętrznym.

– Wydatki inwestycyjne zaplanowaliśmy w wysokości ponad 31 milionów złotych. Stanowi to blisko 30% wszystkich wydatków. Będzie to kolejny, ósmy już rok bardzo dużego udziału inwestycji w budżecie. Na remonty dróg powiatowych chcemy wydać ponad 29 milionów złotych. Na ten cel otrzymaliśmy aż 19 milionów ze środków zewnętrznych. 

W przyszłym roku powiat ma zamiar wyremontować 7 ulic w samym Augustowie, w tym 5 znajdujących się w centrum miasta, na które otrzymał dofinansowanie z programu Polski Ład. W planie znalazły się również drogi w pozostałych gminach, a także kosztujący prawie pół miliona remont bieżni i skoczni w dal przy II Liceum Ogólnokształcącym.

Nowy budżet chwalił nawet radny opozycyjny Michał Kotarski.  

– W tym budżecie znalazły się inwestycje, o które wnioskowałem. Cieszę się z tego, zwłaszcza z centrum komunikacyjnego w Augustowie. Z niecierpliwością czekam na to, co już od kilku lat powiat próbuje zrobić, czyli modernizację bieżni. Liczę, że w tym roku w końcu to się uda. Mam nadzieję, iż ten plan zostanie wykonany i trzymam za to kciuki.

Wydatki powiatu mają wynieść 103,5 mln zł, a dochody 93 mln. Różnica ma być pokryta z nadwyżki powstałej w poprzednich latach, zwrotu pożyczki udzielonej wcześniej augustowskiemu szpitalowi oraz z kredytu.

| red: mik, mak

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki