Prace przy renowacji przedwojennej kamienicy rozpoczęły się na początku 2020 roku.

Budynek jest już wprawdzie prawie gotowy, ale – jak informuje burmistrz Mirosław Karolczuk – należy jeszcze uporządkować podwórko.

zdjęcie: Marta Sołtys

– Są kończone kolejne etapy. Chcielibyśmy, aby wszystko było gotowe przed oddaniem obiektu do użytku. Termin trochę nam się przesuwa. Teraz jest to koniec sierpnia. Musimy zadbać o podwórko i całe zaplecze – tak, by tam również mogło toczyć się życie kulturalne i artystyczne Augustowa. Dlatego jeszcze proszę mieszkańców o cierpliwość. Myślę, że będzie co oglądać i gdzie przyjść.

Po remoncie w domu kultury będzie dużo więcej miejsca na różne pracownie. Znajdą się tam również: sala teatralna ze stuosobową widownią oraz jedyne w mieście publiczne studio nagrań. Budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażono go w windę.

– Cieszę się z wielu rzeczy, w tym w szczególności z sali teatralnej, która znajduje się na górze. Myślę, że już samo przyjście na kawę i obcowanie z tymi wnętrzami będzie ciekawym przeżyciem. Uciekliśmy trochę od nowoczesności. W niektórych miejscach zostały odsłonięte stare mury.

Całkowity koszt remontu to prawie 7 mln zł. Miasto na prace otrzymało od samorządu województwa dofinansowanie w wysokości około 4,7 mln zł.

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki