RUCH POLSKA 2050 BUDUJE STRUKTURY POLITYCZNE W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

Autor / 5 miesięcy temu / NADESŁANE / Komentarze

Maciej Żywno, radny województwa nowym przedstawicielem Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. W Ruchu zajmie się koordynowaniem programu partnerstwa na rzecz samorządu otwartego. 

Zdjęcia autorstwa Magdaleny Malinowskiej

Podczas dzisiejszej konferencji w Białymstoku Szymon Hołownia zaprezentował nowego przedstawiciela Ruchu Polska 2050.

W sejmiku województwa podlaskiego zyskujemy doświadczonego radnego, z którym będziemy przedstawiać propozycje wpływające na rozwój regionu. Będziemy pracować nad wprowadzeniem silnej reprezentacji Polska 2050 do sejmiku i lokalnych samorządów, składającej się z ludzi z nową, społeczną i obywatelską wizją rozwoju lokalnych wspólnot. Rozpoczynamy prace nad programem regionalnym.powiedział Szymon Hołownia, lider Ruchu Polska 2050

Maciej Żywno, obecnie jest radnym wojewódzkim i przewodniczącym komisji rewizyjnej Sejmiku Województwa Podlaskiego. Był wojewodą podlaskim, wicemarszałkiem województwa podlaskiego, ale także sekretarzem miasta, pełnomocnikiem prezydenta Białegostoku ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. Był pomysłodawcą Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych w Białymstoku, a także kierownikiem Ośrodka Kultury. Aktywnie uczestniczy w akcjach jako strażak-ratownik OSP.

Maciej Żywno w Ruchu Polska 2050 będzie koordynatorem działań partnerstwa na rzecz samorządu otwartego.

Samorząd to my wszyscy – mieszkańcy, wspólnota i społeczność lokalna danej gminy, powiatu czy województwa. Wychodzimy z dyskusji o samorządzie i kojarzenia go jako ,,podwórko” wyłącznie wójta, burmistrza, prezydenta, radnych i urzędników. Samorząd służy wszystkim i wszyscy mają prawo o nim decydować i mieć na niego wpływ. Zamierzamy gromadzić wokół idei partnerstwa samorządowców różnego szczebla, przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, którzy chcą tworzyć dobrą jakość samorządu w Polsce.powiedział Maciej Żywno

W budowę struktur regionalnych powstającej partii Polska 2050 Szymona Hołowni zaangażowany będzie również Łukasz Nazarko, lider Stowarzyszenia Polska 2050.

| polska2050.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content