RUSZYŁY KONKURSY NA DOFINANSOWANIE WYDARZEŃ SPORTOWYCH

Autor / 1 rok temu / SPORT / Komentarze

Od czwartku (21.01) można składać wnioski o dofinansowanie wydarzeń sportowych. Zarząd województwa ogłosił cztery konkursy ofert na przedsięwzięcia związane ze wspieraniem sportu i kultury fizycznej wśród mieszkańców województwa podlaskiego. Łączny budżet to prawie 3,9 mln zł. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu samorządu na 2021 rok.

Dofinansowanie można uzyskać m.in. na turnieje młodzieżowe, przygotowanie podlaskich sportowców do udziału w zawodach, promocję sportu wśród studentów, mieszkańców wsi, osób niepełnosprawnych, a także na szkolenia, warsztaty i seminaria.

– Od młodzieży po seniorów – każdy ma szansę na wsparcie w organizacji szkoleń i zawodów sportowych. Przeznaczyliśmy 3 mln 860 tys. złotych na konkurs upowszechniający kulturę fizyczną i sport. Postanowiliśmy jeszcze bardziej wesprzeć możliwości szkoleń, czy organizację zawodów sportowych zarówno dla drużyn profesjonalnych, ale także dla młodzieży i seniorów zrzeszonych w podlaskich klubach sportowych – informował Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego – Tych zadań jest oczywiście o wiele więcej, więc zachęcam do udziału w konkursie wspierającym sport w naszym regionie – dodał.

Ponad 1,5 mln zł na szkolenia i zawody klubowe
Kluby sportowe z województwa podlaskiego mogą ubiegać się m.in. o dofinansowanie szkoleń i zawodów w najwyższej klasie rozgrywkowej w seniorskich grach zespołowych. Wśród ogłoszonych konkursów są dwa przeznaczone na tego typu przedsięwzięcia. Ich łączna pula to 1,5 mln złotych.

Budżet pierwszego z nich to 1,3 mln złotych. W drugim konkursie do rozdania jest 260 tys. złotych.

800 tys. na piłkę nożną i siatkówkę
Natomiast z tej puli pieniędzy skorzystają kluby piłki nożnej i siatkowej z naszego regionu. Mogą ubiegać się o dofinansowanie szkoleń i zawodów w rozgrywkach seniorskich. Budżet konkursu to 800 tys. złotych.

Promocja sportu, zawody dla dzieci i młodzieży, szkolenia i seminaria
Budżet tego konkursu to 1,5 mln złotych. Dofinansowanie otrzymają przedsięwzięcia promujące sport w środowisku akademickim, wiejskim, wśród osób z niepełnosprawnościami. O wsparcie mogą ubiegać się również organizatorzy zawodów przeznaczonych dla dzieci i młodzieży.

Termin składania wniosków upływa 12 lutego br.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursów znajdują się tutaj.

| wrotapodlasia.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content