Augustowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże i włamania. Łupem 33, 30 i 20-latka padły między innymi metalowe panele, elementy samochodu czy pokrywy studzienek kanalizacyjnych. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 20 tysięcy złotych. Mieszkańcy Augustowa usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a za kradzież do 5. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Przez cały listopad augustowscy policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach i kradzieżach z włamaniem na terenie miasta. Łupem złodziei padły między innymi 30 sztuk metalowych paneli, instalacja energetyczna, elementy samochodu jaguar i 30 sztuk kołnierzy oraz pokryw studni deszczowych i kanalizacyjnych. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 20 tysięcy złotych.

Nad tymi sprawami pracowali kryminalni. Wszystkie ich tropy prowadziły do trzech mieszkańców Augustowa. Po rozmowach z pokrzywdzonymi i świadkami, funkcjonariusze potwierdzili swoje przypuszczenia. Do zatrzymania dwóch pierwszych podejrzanych doszło w piątek, a ostatni z mężczyzn wpadł w poniedziałkowy poranek. Mężczyźni zdziwili się, gdy do ich domów zapukali kryminalni. Tam, też policjanci znaleźli większość skradzionych rzeczy.

30-latek i jego o 3-lata starszy wspólnik usłyszeli 2 zarzuty kradzieży z włamaniem i zarzut kradzieży. Natomiast 20-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a za kradzież do 5 lat.

|augustow.policja.gov.pl