Już w ten weekend w Augustowie rozpocznie się sezon polskiej siatkówki plażowej. Burmistrz Mirosław Karolczuk zaprasza mieszkańców na pierwszą edycję turnieju Augustów Plaża Cup – Eliminacje Mistrzostw Polski oraz turniej amatorski. Tęskniliście za prawdziwymi sportowymi emocjami “na żywo”? Jeśli tak, to nie może zabraknąć Was w ten weekend nad Neckiem!

Nowe boiska plażowe w Augustowie

Miejska plaża w Augustowie wzbogaciła się o Ośrodek Sportów Plażowych, na którym jednocześnie mogą działać nawet 3, oddzielone ruchomymi kurtynami, boiska do piłki siatkowej. A może wolicie piłkę ręczną lub nożną? Obiekt jest przystosowany również do uprawiania tych sportów. A to wszystko dzięki Augustowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu, w którym to właśnie Wy wybraliście ten projekt! W pobliżu obiektu znajdziecie punkty gastronomiczne oraz toalety z zewnętrznymi prysznicami. Całość tworzy doskonałe miejsce do uprawiania sportów plażowych i aktywności w pięknej okolicy – tuż nad Jeziorem Necko. Co Wy na to?

Burmistrz zaprasza nad Necko

Mieszkańcy naszego miasta uwielbiają aktywności na świeżym powietrzu, dlatego z przyjemnością, już w ten weekend, otworzę Ośrodek Sportów Plażowych. O realizacji tego projektu zdecydowali sami augustowianie, którzy wybrali go w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jestem pewien, że będzie to jeden z najchętniej odwiedzanych kompleksów sportowych. Serdecznie zapraszam Państwa na nasz nowy obiekt i oczywiście na Augustów Plaża Cup – turniej, który jest początkiem nowej, sportowej tradycji w naszym mieście.

– Burmistrz Mirosław Karolczuk cieszy się z otwarcia boisk i turnieju.   

Sportowy weekend dla każdego

Podczas trzydniowej zabawy w Augustowie każdy znajdzie coś dla siebie. Pierwsze dwa dni (28 i 29 maja) to zmagania profesjonalnych siatkarzy, którzy będą starali się o wejście do kolejnego etapu Mistrzostw Polski. W niedzielę 30 maja odbędą się finałowe mecze zawodowców oraz rozgrywki lokalnych amatorskich zespołów. Turniej organizuje miasto Augustów poprzez swoje Centrum Sportu i Rekreacji i ze wsparciem klubu UKS Centrum Augustów. Chcecie zabrać ze sobą dzieci? To świetny pomysł, ponieważ zapewniliśmy ciekawe atrakcje dla całych rodzin.

Augustów w ostatni weekend maja to obowiązkowy punkt na mapie każdego miłośnika siatkówki plażowej.

Impreza jest objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego – Pana Artura Kosickiego.

Partnerzy: Polska Siatkówka, POLDREN, IDEALAN, MASTER, PDM Suwałki, PGK Gołdap, BUD – REM, SAPPPO, AMAGO, Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Drogowych Kruszbet S.A., Racis Development, SOFIX, WIS, Rak Bud, Investblock, Rurex, Przemysław Galiński, LUG Light Factory, LOTTO. Radość wygrywania, Żegluga Augustowska, Radio 5 Augustowianka – naturalna woda mineralna, Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie, UKS CENTRUM AUGUSTÓW.

| urzad.augustow.pl

https://fb.watch/5N2LUA_d-d/