APK-Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza rodziców wraz z dziećmi w wieku 5-7 lat na rodzinne, kreatywne warsztaty literacko-plastyczne, podczas których uczestnicy wybiorą się między innymi do Rzymu i Rio de Janeiro.

Kiedy? 13 października 2021 roku o godzinie 16.00 w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Hożej 2A.

Możliwy będzie zakup książek Elizy Piotrowskiej wraz z autografem w cenie 20 zł.

Zapisy przyjmujemy telefonicznie 87 643 39 22 lub osobiście w Oddziale dla Dzieci MBP przy Hożej 7.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Przy wejściu na teren organizowanego przez APK wydarzenia uczestnik ma obowiązek dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust.

Eliza Piotrowska – autorka i ilustratorka bajek dla dzieci, tłumacz języka włoskiego, krytyk sztuki. Absolwentka Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie.

W latach 2001–2003 pracownik Muzeum Narodowego w Poznaniu, gdzie wspólnie z Pauliną Broniewską stworzyła Muzealną Akademię Dziecięcą, przedsięwzięcie wyróżnione w Konkursie Muzealne Wydarzenie Roku Sybilla organizowanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka polskich i włoskich tekstów krytycznych z dziedziny historii sztuki dawnej i współczesnej. W latach 2002–2011 mieszkała w Rzymie. Od 2011 roku mieszka w Brazylii.

W końcu lat 80-tych XX wieku wieku została dostrzeżona i poprowadzona przez Danutę Wawiłow, dzięki której jej wiersze zaczęły pojawiać się w czasopismach dla dzieci i młodzieży oraz antologiach młodych poetów. W latach 90-tych ubiegłego wieku była członkinią KLAN-u (Klubu Ludzi Artystycznie Niewyżytych), organizacji powołanej przez Danutę Wawiłow, zrzeszającej młodych, utalentowanych poetów z całej Polski. Współpracuje z czasopismami dla dzieci („Świerszczyk”, „Mały Przewodnik Katolicki”, w latach 2004–2009 „Miś”) i pismami dla dorosłych, poświęconymi literaturze dziecięcej („Guliwer”, „Ryms”). Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich i plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych.

Autorka między innymi serii książek o Cioci Jadzi – „Ciocia Jadzia”, „Ciocia Jadzia. Tęcza”, „Ciocia Jadzia. Szkoła”, „Ciocia Jadzia w Rzymie”, „Ciocia Jadzia w Rio”, „Ciocia Jadzia na wsi”, „Ciocia Jadzia w Transylwanii” oraz „Stare radio. Wszystko gra! (2020 r.), „Święta królowa Jadwiga” (2020 r.), „To MY dzieci świata” (2018 r.), „Ortografia – twardy orzech, ale każdy zgryźć go może!” (2017 r.) i wielu, wielu innych. Tłumaczka książeczek dla najmłodszych z serii Tupcio Chrupcio.

– Miejska Biblioteka Publiczna –