Akcja polega na zapraszaniu mężczyzn do zapuszczenia wąsów w listopadzie i wzięcia udziału w badaniach profilaktycznych.

Wąsy jako męski atrybut mają służyć zwiększaniu świadomości zachorowań na raka prostaty oraz innych męskich nowotworów. Chcemy, aby poza żartobliwą i lekką formułą akcji Movember przekazywać ważne treści związane profilaktyką męskich nowotworów.

Chcemy, aby w promowanie akcji Movember dołączyli mężczyźni i pokazali, że potrafią być odpowiedzialni i solidarni w trosce o swoje zdrowie.

W związku z tym, Różowa Wstążka na Rynku Zygmunta Augusta zostanie jeszcze z nami przez listopad. „Doprawiłyśmy” jej wąsa, który ma być pretekstem do rozmów o męskim zdrowiu. Akcja Movember w Augustowie organizowana przez nasze stowarzyszenia objęta została Honorowym Patronatem Mirosław Karolczuk – Burmistrz Miasta Augustowa.

Zapraszamy wszystkich Panów do dołączenia do naszej akcji.

Wstążkę oraz wąsy ufundowała nam firma MPPB J.W. Ślepsk  Panu Józefowi Wiszniewskiemu składamy najserdeczniejsze wyrazy wdzięczności za wsparcie naszej działalności i okazaną nam życzliwość

|Stowarzyszenie Pozytywka